Naujienų archyvas

Pagaliau vėl lengviau: 9 patarimai, kaip efektyviai numesti svorį

2024 07 02

Ar taip pat turite keletą papildomų kilogramų, kurių norėtumėte atsikratyti? Kasdieniame gyvenime tai dažnai nėra taip paprasta. Mūsų surinkti patarimai jums tikrai padės.

1. Jei norite numesti svorį, turite valgyti

Atkreipkite dėmesį į sveiką mitybą, nes tai yra tvariausias būdas turėti sveiką kūno svorį. Radikalios dietos nėra išeitis. Priešingai: jei jūsų kūnas negauna pakankamai maisto, jis sumažina energijos sąnaudas. Jums taip pat trūksta svarbių maistinių medžiagų, kurių reikia jūsų kūno gyvybei palaikyti.

2. Skanūs, sotūs ir tinkami maisto produktai

Ne paslaptis, kad baltymai ir skaidulos ypač ilgai išlaiko sotumą. Abiejų jų gausu ankštiniuose produktuose, t. y. lęšiuose, pupelėse ar žirniuose. Daržovės taip pat suteikia jums svarbių skaidulų, todėl jos turėtų būti kiekvieno valgio dalis. Proporcingai jūsų lėkštė geriausiai atrodo taip: pusė padengta daržovėmis, ketvirtadalis – baltymų turinčiu maistu, pavyzdžiui, ankštinėmis daržovėmis, kiaušiniais ar kartais mėsa. Likusiame ketvirtyje – pilno grūdo produktai arba bulvės. Atkreipkite dėmesį, kad alyvuogių aliejus ir aliejai su dideliu kiekiu omega-3 (rapsų, linų sėmenų ar graikinių riešutų aliejus) yra sveikos mitybos dalis.

3. Darykite pertraukas tarp valgių

Cukrus ir paprasti angliavandeniai (balta duona, pica ar poliruoti ryžiai) nereikalingai padidina cukraus kiekį kraujyje. Dėl to kasa išskiria daugiau insulino. Tai blokuoja jūsų riebalų deginimą. Kad galėtumėte vėl sumažinti insulino lygį ir jūsų kūnas galėtų naudoti riebalų atsargas, jam reikia pertraukų tarp valgymų.

Dėl šios priežasties patartina pagrindinių valgymų metu valgyti pakankamai baltymų, skaidulų ir sveikųjų riebalų.

Beje, saldūs gėrimai taip pat didina insulino kiekį. Deja, jei per valgymo pertraukas gersite limonadą ar sultis, pertraukų efektą sunaikinsite.

4. Gaminkime kartu

Maistas yra ne tik vienas didžiausių gyvenimo malonumų, bet ir prisideda prie nuolatinio energijos tiekimo. Todėl sveika ir subalansuota mityba yra raktas į geresnę savijautą. Norėdami tai užtikrinti, jums reikia ne tik sveiko maisto, bet ir tinkamų virtuvės reikmenų.

EASTCON virtuvės reikmenys „Zugspitze“ gaminami pagal aukščiausius „Made in Germany“ standartus ir stebina savo išskirtiniu atsparumu dilimui ir puikiu nepridegančiu poveikiu. Tai žymiai sumažina riebalų kiekį ir su jais susijusias nereikalingas kalorijas. Unikalios polimerinės dangos dėka išsaugomi visi svarbūs vitaminai ir maistinės medžiagos. Be to, maisto ruošimui naudojant EASTCON „Zugspitze“ indus sutaupoma daug vertingos energijos.

EASTCON indai palengvina maisto ruošimo procesą

Kadangi virtuvės reikmenys dažniausiai naudojami kiekvieną dieną, lengva priežiūra ir valymas yra didelis privalumas. Štai kodėl yra svarbu, kad EASTCON "Zugspitze" virtuvės indai pasižymi ne tik puikia kokybe ir ilgesniu patvarumu, bet ir yra lengvai prižiūrimi.

Vokiečių ekspertų pagaminti virtuvės indai yra įvairių dydžių, todėl visada galėsite pasirinkti pagal savo poreikius.

5. Atpažinkite savo valgymo spąstus

Dažnai nutinka taip, kad neįvertiname to, ką suvartojame per dieną – ypač tarp valgymų. Dėl šios priežasties rekomenduojame dvi savaites vesti maitinimosi žurnalą. Jei norite sužinoti tiksliau, galite stebėti ir situacijas, kuriose valgote. Ar labiau linkę rasti kelią prie šaldytuvo, kai patiriate stresą? O gal greičiau patogiai įsitaisius ant sofos? Mitybos protokolo pagalba galima atskleisti paslėptus elgesio modelius, kurie neabejotinai palengvins jūsų svorio metimo planą.

6. Judėjimas yra sudedamoji dalis

Kai numetate perteklinį svorį, prarandate ir dalį raumenų masės. Sportuojant šis praradimas  mažesnis. Reguliarus judėjimas taip pat padeda išlaikyti reikiamą jūsų svorį. Būkite aktyvūs įtraukdami kasdienius judesius į savo rutiną. Tai pvz. gali būti pasivažinėjimas dviračiu ar pasivaikščiojimas. Beje, daugeliu atvejų kasdienį savo kelią – į darbą, pas draugus, apsipirkti – galima nueiti pėsčiomis arba nuvažiuojant dviračiu.

7. Įterpkite mažus sportinius užsiėmimus

Dabar yra begalė internetinių pasiūlymų sportuoti savo namuose.  Kai tik pasitaiko galimybė,  galima įterpti nedidelius sporto pratimus. Būkite lankstūs, nes pratimai ne visada turi būti atliekami tuo pačiu metu.

8. Žinokite ir suvokite savo motyvus

Ar pradeda skaudėti sąnarius? O gal be jokios akivaizdžios priežasties greitai uždūstate? Savo priežasties ir motyvų žinojimas padės įgyvendinti savo planą. Iškelkite sau realius etapų tikslus, kad retkarčiais galėtumėte patirti mažos sėkmės jausmą.

9. Turėkite kantrybės

Priėmus sprendimą mesti svorį, norisi kuo greičiau pamatyti rezultatus. Tačiau iš tikrųjų yra logiška, kad, norint tinkamai numesti svorį, reikia skirti laiko: papildomi kilogramai nesusikaupė per savaitę. Reguliarus svėrimas yra tikslingas, jei norite gauti objektyvų grįžtamąjį ryšį ir žinoti, kokia kryptimi ilgainiui juda jūsų svoris.

 


0001_news_kochgeschirr_small_1719913535-fab23024b603b4a78a16e53ba7eb255a.jpg