Naujienų archyvas

PRAHA. Miestas slenkstis ir „šlovė lig žvaigždžių“

2023 05 25

PRAHA. Miestas slenkstis ir „šlovė lig žvaigždžių“

EASTCON darbuotojų grupės kelione į Prahą š. m. gegužę buvo puiki įmonės dovana už 2022 m. darbo rezultatus!Nuo pirmų žingsnių oro uoste mus pagavo smalsus ir žingeidus noras kuo daugiau pamatyti ir sužinoti. Mūsų lūkesčiai pasitvirtino su kaupu: Praha – išties „miestas slenkstis tarp žemės ir dangaus“, tarp įvairių kultūrų ir šimtmečių. Tarsi išaustas margas raštas –, įstabaus grožio ir turtingos istorinės praeities.

Nedaugelis iš mūsų žinojo miesto pavadinimo kilmę nuo čekiško žodžio prah – „slenstis“ Vitavos upėje ir kad pagal legendą Prahai buvo išpranašauta „šlovė, siekianti iki žvaigždžių“. Ir kad Karlo tilto statybos pradžią apskaičiavo astrologai, nurodę magišką paeiliui didėjančių – mažėjančių nelyginių skaičių grupę 135797531, kuri reiškia: 1357 m. liepos 9 d. 5 val. 31 min. 

Romėniškuose raštuose minima keltų gentis bojai savo kraštą vadinę Boiohamemum („Bohemija“), pršemislidų, jogailaičių, habsburgų dinastijos, daugybė istorinių sąsajų su gediminaičių  Lietuva,  husitai, trisdešimtmetis karas, aksominė revoliucija, pirmasis Vidurio Europos universitetas, didžiausia pasaulyje miesto pilies teritorija, vingiuotos gatvelės, astronominis laikrodis, bokštų gausybė, šokantis namas, Kafkos paminklai, ypatingo skonio alus ... tai vis ta pati Praha!

Grožėjomės ir stebėjomės gausiomis bohemiško stiklo parduotuvėlėmis, turtingai dekoruotais eklektikos stiliaus pastatais (kurie vietomis mums priminė Rygą), „plačiaformate“ miesto panorama nuo „mažojo Eifeliuko",  parkais ir zoologijos sodo augintinių įvairove bei dydžiu...

Kaip ir dera, grįžome fiziškai pavargę, bet maloniai emociškai pailsėję ir „teigiamai pasikrovę“. Aplankykite arba dar kartą sugrįžkite Prahą!

 


0001_unnamed-13_1685019811-eec512f96b3654e6c21628462a3d6eed.jpg