Naujienų archyvas

Įtampos galvos skausmas - nepakankamai įvertinta būklė

2024 02 12

Įtampos galvos skausmai pasitaiko gana dažnai. Vokietijoje atlikta suaugusiųjų apklausa rodo, kad maždaug dešimt procentų moterų ir septyni procentai vyrų kenčia nuo šių spaudžiančių galvos skausmų. Dėl to įtampos galvos skausmai yra viena iš labiausiai paplitusių galvos skausmo rūšių greta migrenos.

Jei įtampos galvos skausmai pasireiškia dažniau, nuolat vartoti vaistus nuo skausmo nėra geras sprendimas. Vietoj to reikėtų naudoti tvaresnes alternatyvas.

Įtampos galvos skausmo diagnozė

Pasak Tarptautinės galvos skausmo draugijos (International Headache Society), įtampos galvos skausmas turi atitikti bent du iš šių požymių:

  • paveikiamos abi galvos pusės
  • galvos skausmas spaudžia arba slegia, o ne pulsuoja.
  • skausmas yra silpnas arba vidutinio stiprumo. Tai reiškia, kad kasdienė veikla, pavyzdžiui, laikraščio skaitymas ir maisto gaminimas, taip pat fizinė veikla, pavyzdžiui, lipimas laiptais, nesukelia skausmo.

Pykinimas, vėmimas, fotofobija ir jautrumas triukšmui daugeliu atvejų neturėtų lydėti skausmo. Vis dėlto pasitaiko išimčių, kai sergantieji kenčia ir nuo pykinimo, pvz. Kadangi paprastai yra nedaug būdų atskirti šį galvos skausmą nuo kitų galvos skausmų, kartais prireikia atlikti diagnostinius vaizdus, pavyzdžiui, galvos magnetinio rezonanso tyrimą.

Įtampos galvos skausmo tipai

Įtampos galvos skausmas skirstomas į tris skirtingas formas:

  1. Reti ir trumpalaikiai galvos skausmai: epizodiniai įtampos galvos skausmai pasireiškia mažiau nei vieną dieną per mėnesį ir mažiau nei dvylika dienų per metus.
  2. Dažnas ir trumpalaikis galvos skausmas: Epizodiniai įtampos galvos skausmai pasireiškia daugiau nei vieną, bet mažiau nei 15 dienų per mėnesį ir mažiausiai tris mėnesius iš eilės.
  3. Lėtinis galvos skausmas: įtemptas galvos skausmas pasireiškia mažiausiai 15 dienų per mėnesį mažiausiai tris mėnesius.

Įtampos galvos skausmo priežastys

Įtampos galvos skausmo priežastys dar nėra iki galo išaiškintos. Atrodo, kad galvos skausmus iš dalies lemia stresas, tačiau tam įtakos gali turėti ir paveldimi veiksniai. Kaukolės ir kaklo srities raumenys dažnai būna įtempti. Mokslininkai įtaria, kad keičiasi smegenų sričių, dalyvaujančių skausmo apdorojime, forma ir funkcijos. Dėl to sumažėja slenkstis, nuo kurio dirgiklis suvokiamas kaip skausmas.

Kas padeda nuo įtampos galvos skausmo?

Nuo įtampos galvos skausmo kenčiantys pacientai turėtų organizuoti savo kasdienę veiklą taip, kad pakankamai išsimiegotų ir turėtų įprastą dienotvarkę su pakankamomis pertraukomis. Jei nėra jokių sveikatos priežasčių, dėl kurių to negalima daryti, ir jei tai galima įtraukti į savaitės tvarkaraštį, gerai būtų tris kartus per savaitę bent po 30 minučių treniruotis ištvermę, pavyzdžiui, bėgioti, plaukioti ar važinėti dviračiu. Taip pat gali padėti reguliariai įtraukti į tvarkaraštį atsipalaidavimo pratimus, pavyzdžiui, Jakobsono progresuojančią raumenų relaksaciją arba jogą.

Skausmą malšinantys vaistai, pavyzdžiui, paracetamolis arba ibuprofenas, gali padėti nuo trumpalaikio įtampos galvos skausmo. Tačiau jei įtampos galvos skausmas pasireiškia dažniau, nuolat vartoti skausmą malšinančius vaistus nėra geras sprendimas. Taip yra dėl to, kad dažnai vartojant ūmius skausmą malšinančius vaistus gali atsirasti galvos skausmai, kuriuos sukelia nekontroliuojamas skausmą malšinančių vaistų vartojimas.

Vietoj to turėtumėte rinktis šalutinio poveikio neturinčias alternatyvas, pavyzdžiui, Spectra-H lux, kuris taip pat puikiai tinka profilaktiniam gydymui. Medicininės lazerinės terapijos prietaisas sujungia naujovišką technologiją su šalutinio poveikio nesukeliančiu ir paprastu taikymu. Prietaise derinami lazerio, infraraudonųjų spindulių, raudonos šviesos ir magnetiniai laukai. Šie 4 energijos šaltiniai užtikrina neskausmingą įtampos galvos skausmų, uždegimų, žaizdų gijimo sutrikimų, degeneracinių raumenų ir skeleto sistemos bei stuburo ligų ir kaulų lūžių gydymą.

Geriausia tai, kad giluminis spindulys švitina odą, jungiamąjį ir raumeninį audinį, taip pat sąnarius ir veikia tiesiogiai gydomą sritį. Skausmą galima sėkmingai sumažinti ir pašalinti be jokio šalutinio poveikio. Dėl tokio gydymo Spectra-H lux yra visuotinai taikoma pagalba, padedanti gydyti nesuskaičiuojamą daugybę nusiskundimų.

Norite sužinoti daugiau apie Spectra-H lux? Tada susisiekite su mumis tiesiogiai adresu klientai@eastcon.lt. Mūsų pardavimų komanda su jumis susisieks kaip įmanoma greičiau.


0001_spectra-h-lux-spannungskopfschmerzen-small_1707747554-3eaca86c85c1d245e6b84f000979048c.jpg