Naujienų archyvas

Nepaprasta EASTCON‘iečių viešnagė Toskanoje

2021 09 28

Nepaprasta EASTCON‘iečių viešnagė Toskanoje.

Pirmas galingas įspūdis, ištrūkus iš rudeniškai šaltos ir lietingos Lietuvos, buvo karšta vasariška saulė, kurios dosnią šilumą pajutome išlipę iš lėktuvo. Atsipalaidavome ir iškart atgijome – juk sugrįžome į vasarą!

Toskanos regionas - daugumai mūsų buvo žinomas tik iš pavadinimo. Todėl suvokėme: turime tiesiog pasimėgauti kiekviena diena ir valanda. Turime įtempti ausis, atverti akis bei širdis ir sugerti visas geras emocijas. Juk mūsų laukė šauni 4 dienų programa: Bolonija, Florencija, Piza ir Luka!  

Nesvarbu, kad per šiuos miestus keliavome sparčiais žingsniais, kartais tik paskubomis fiksuodami žymius statinius ar gamtos siūlomas impresijas, jautėmės puikiai ir pakylėtai. Buvo savotiškai keista staiga šalia savęs išvysti pasvirusį Pizos bokštą ir jo aukštį lyginti su Vilniaus katedros varpine. Buvo smagu žinoti, kad esame ten, kur kūrė garsios mums žinomos asmenybės Michelangelo ar Galileo,  kad  stovime šalia katedros su didžiausiu pasaulyje mūriniu kupolu, kad fotografuojame baziliką, kur palaidoti net tik garsūs Italijos menininkai, bet ir Lietuvos didikas Mykolas Kleopas Oginskis....

Net jei ir susipainiojome istorinėse datose ar įsiminėme ne visus gido minimus faktus bei vardus, net jei ir negalėjome ilgėliau stabtelėti ir nuodugniau apžiūrėti tam tikras architektūrines įžymybes, buvo nepaprastai įdomu pajusti itališką koloritą, žmonių natūralumą ir paprastumą, o taip pat istorijos bei kultūros didybę ir galybę.


0001_01_bolonija-08885_1633330649-843ea07b90241a3057931ad118d18370.jpg